My pyráty...

Pokud máte rádi moře, yachting, srandu, pivo, atd., pak jste tady správně

HK - logo.jpg
Ubytování Hlavní město Praha.
  • Pokud jste sami zkušenými kapitány - přestaňte číst - máte vyřešeno.
  • Pokud nejste jsou dvě možnosti. Za prvé si zkoušky udělat, nebo si kapitána najmout. Pokusíme se vám vysvětlit rozdíly.
  • UDĚLÁM SI ZKOUŠKY 
  •  Je to samozřejmě ten nejlepší způsob, ale je nutno si uvědomit, že složením zkoušek nic nekončí. Nemáte zkušenosti !!! To může znít jako prázdná proklamace, ale z vlastní zkušenosti Vám mohu říct, že moře Vás překvapí VŽDY a bez dostatečných zkušeností (kdy jsou dostatečné?) nejste schopni případnou situaci zvládnout a hrozí obrovský průser, kterej skončí v lepším případě propadnutím kauce za rozmlácenou loď. Horší variantu si ani nepřipouštím. o Zkoušky je možno udělat dvěma způsoby (třemi, ale třetí postup nebudu komentovat - na to se mě zeptejte osobně).

1. udělat si zkoušky v ČR  - je to drahý a tak nějak bez moře (nějak naši vůdcové zapomněli, že nemáme moře a na Plumlově se skutečně plachtit nedá) - samozřejmě jsou kurzy s praxí na moři, což je ještě dražší.

2. udělat si kapitánské zkoušky v cílové zemi, kde chcete jachtit. Je to velmi dobrá volba (opět podotýkám, že máme zkušenost pouze s Chorvatskem). Zkoušky jsou nenapadnutelné v příslušné zemi, kde zkoušku uděláte. Hlavně je tato zkouška včetně rádia (ovládání radiostanice), což u nás děláte zvlášť (aspoň t tak bylo). V Chorvatsku přijde zkouška na příslušném kapitanátu cca na 400,- € ( aspoň v roce 2006 to tak bylo), což je pořád celkem dobrý. Papíry, které zde získáte jsou většinou tolerovány ve všech okolních zemích (dle sdělení těch, kteří s ulomeným kormidlem jezdí do Itálie na zmrzku). Kontakty a přihlášky jsou k dostání na jachtařských stránkách.

    Pozn: nenechte se napálit českými zprostředkovateli, kteří skásnou prachy včetně jakési provize a tím to většinou končí. Papíry získané v Chorvatsku jsou kategorie B a platí pro charterové i soukromé jachty do 20 GT + veškeré rybářské a nákladní lodě, což není zas tak špatný. Pozn 2: zkušenostem Vás tam taky nenaučí!!! Asi nejlepší je udělat si týdenní kurz se zkušeným kapitánem a ukončit ho chorvatskou zkouškou - zajišťuje většina jachtařských spolků - viz např. odkaz zde. Jste svým pánem a nemáte nikoho cizího za prdelí!

  • NAJMU SI KAPITÁNA 
  • Je to vcelku pohodlná varianta. Nájemní kapitáni jsou na seznamech většiny stránek - viz odkazy. Je tady předpoklad, že už mají něco najeto a znají místní poměry, což není k zahození. Je potřeba však počítat s tím, že to není zadarmo. Najmutý kapitán sice plně zodpovídá za loď (od převzetí po předání - včetně), ale je potřeba mu zajistit jídlo po celou dobu pobytu v kvalitě chorvatských restaurací (nebo mu tam jídlo zaplatit) + doprava z ČR na místo a zpět + týdenní taxa (je to většinou na domluvě), ale počítejte min. s 10.000,- Kč za týden.  Nevýhodou je, že Vás buzeruje úplně cizí člověk, což na lodi, kde není kam odejít, není pro všechny občany zrovna to pravý ořechový.
  • Podle nás je úplně nejlepší varianta kombinace obou těchto způsobů.  Vůbec se nebojte jako čerství kapitáni si loď vzít na sebe. Donutí Vás to k zodpovědnosti a získáte cenné zkušenosti, jak se samotnou plavbou, tak s papírováním kolem atd., ale vezměte si s sebou zkušeného kapitána, který na Vás dá pozor a poradí v případných průserech.  Nemusí jít o nájemného kapitána, ale o kamaráda, který jachtí delší dobu a pojede rád na dovolenou zadarmo - ideální varianta.

 NIKDY NEZTRAŤTE RESPEKT PŘED MOŘEM, ONO HO Z VÁS NEMÁ, TAK NEBLBNĚTE!!!

  • MY taky jezdíme ve dvou a v „kapitánství" se střídáme plavbu od plavby. Tím máme zajištěnou skoro úplnou nepotopitelnost, ale moře nás vždycky překvapí nějakou skvělou vychytávkou, takže nic není tak ideální, ale je to nejlepší možnost, jak snížit veškerá rizika na minimum.  Jinak jenom tak pro úplnost, pokud by jste si chtěli najmout tým Viktor & Petr jako kapitány na Vaši plavbu (jedeme pouze spolu - viz výše) je to možné! Jsme dokonce schopni zajistit vaření a veškerý servis potřebný ke klidné plavbě (od nájmu lodě, přes dopravu na místo atd.). Cena dohodou. P.S.: Počasí nezajišťujeme.

             Viktor & Petr

 

 

 

 

Kpt. + harém

Kpt. + harém

* Děkujeme za návštěvu *
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one