My pyráty...

Pokud máte rádi moře, yachting, srandu, pivo, atd., pak jste tady správně

HK - logo.jpg
Ubytování Hlavní město Praha.
Máme více možností.

a)      Jedeme vlastním autem. Je celkem pravděpodobné, že svému autu věříte, ale přesto je lepší před cestou zajet do servisu a autíčko nechat kompletně proklepat. Víme o čem mluvíme. Pokud se i tak něco posere, počítejte s tím, že auto služby v Chorvatsku jsou sice dobře dostupné, ale strašně drahé. To samo platí i pro tzv. zelená čísla jednotlivých automobilek a služby ÚAMK a podobné instituce. Za odtah rozstřeleného auta z Cresu si naši žlutí andělé naúčtovali cca 50.000,- Kč - prostě paráda.

   Letos při návratu z „chaty" tj. v roce 2007 byla nejnižší nabídka na odtah 10,- Kč/Km, což i tak dělá cca 16.000,- Kč (od Zadaru - prdla nám převodovka), což je pořád super palba. Proto předcházejme problémům a mějme domluvený známý, kteří jsou v případě potřeby ochotní vyjet na záchrannou misi. K tomu je potřeba větší automobil (dodávku) s tažným zařízením, vozík na odtah aut a řidiče s ŘP třídy E - vozík (dříve se ŘP rozšiřoval zadáčo, dnes již cca za 4.000,- Kč). Nezapomeňte veškeré doklady od záchranného auta a od vozíku!!! Dále je potřeba si dát pozor na váhu taženého vozu. Hadráři (rozuměj Rakušáci) nám nechali auto zvážit a zaplatili jsme pokutu 70,- € (podotýkám, že chtěli 140,-€) za přetížení o 7,4%. Jsou to prostě zmetci. Asi už tuší, že budou zrušení, tak kopou jak mohou - pozor na ně - nepřidělávejme si problémy.

Stálo nás to: nervy, naftu, Horcl asi spravuje Alešovi bazén, běžné poplatky... 


Poplatky: V Rakousku je potřeba mít dálniční známku, prodává se časová - dle doby na jak dlouho jedete (mají desetidenní). Ve Slovinsku je už také nutné koupit dálniční známku. Ovšem pozor, mají pouze týdenní, nebo měsíční! 

V Chorvatsku se platí na mýtnicích dle ujetých kilometrů. Upozorňujeme, že na mýtných branách bývají fronty a pokud je to možné, tlačit se k výjezdům, kde je umožněna platba kartou. Je také možné zakoupit krabičku jako mají kamiony, kterou dobíjíte kreditem jako mobil. Na tuto variantu se informujte už doma, protože není všude k dostání, každopádně však šetří nejvíce.

Dále se dá doporučit cesta přes Maďarsko. Zde je potřeba koupit Slovenskou dálniční známku. V Maďarsku se dají celkem úspěšně minout placené úseky. Pozor nevjeďte zpět do Slovinska :-).


Poplatek za stání v maríně je cca 40,- Kn/den. Je možno stát mimo marínu, ale to moc nedoporučujeme - krade se všude.


Pozn: je potřeba mít zelenou kartu (sice ji moc nechtějí vidět, ale co kdyby). Pokud jedete služebním autem, nezapomeňte písemný souhlas majitele firmy se zapůjčením auta k soukromým účelům - nikdy nevíte co se může stát...


b)      Jiná doprava. Některé cestovky a organizace - viz např. zde ,Vám zajistí i cestu tam a zpět. Potom nezbývá než jim zaplatit a věřit, že všechno dobře dopadne - většinou ano a máte to bez starostí. V případě a) i b) je dobré mít s sebou tzv. baviče, který zajistí bavení řidiče, aby nedej bože neuchrupnul!

c)      Letecky. Letenku je možno získat i za cca 2,- Kč, ale pozor je to bez poplatků, které činí cca 1.000,- Kč (jedna cesta). Vzhledem k tomu, že je potřeba se potom dostat ještě z letiště do maríny, což může taxíkem dělat celkem balík, je asi lepší jet autem. Je potřeba brát také v úvahu, že v éru jste také omezení množstvím báglů, které si můžete vzít s sebou.

 

POHODOVOU CESTU A ŠŤASTNÝ NÁVRAT PŘEJÍ

 

Viktor & Petr

 

 

 

Doprava - Zadar

Doprava - Zadar

* Děkujeme za návštěvu *
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one