23. Morava - Baťův kanál

  Jachtaři na Moravě a Baťovém kanále - cesta do pravěku  

Ve dnech 21.- 22.7.2012 jsme ve složení Petr Horcl, Petr Ugljan a Viktor, podnikli cestu na Jižní Moravu k výzkumné plavbě po řece Moravě a Baťově kanále s cílem návratu do původního místa startu, tj. Rohatce.     
Původně jsme chtěli vyjet už v pátek, ale jelikož to vypadalo na déšť, tak jsme jeli na rekreaci do brněnského motorkářského a veteránského klubu, ale to je jiná historie.    
Z Rohatce jsme vyrazili po naložení naší dřevěné plachetničky (viz. foto) do toku Radějovky - pozor - nepřejet - je to jen takový malý zarostlý potůček - směrem k jezu ve Skalici. Tento jez je potřeba přenést. Po přenesení se již nacházíme na Baťově kanále.    
Další cesta po "baťáku" směr Petrov, Strážnice až ke zdymadlu Vnorovy 1. 
Pozor neprojíždět jako my, ale před ním odbočit doleva k vodnímu dílu na řece Moravě. Zde je potřeba opět loď přenést do toku řeky Moravy - celkem, záhul....    
A potom už jenom po proudu až do Rohatce. Jde to ujet za den, ale dá se přespat, tak jako my na některém meandru Moravy (mimo chráněné území).    Nádherná plavba po Moravě vypadá jako cesta do pravěku. 
Na "baťáku" jsou zajímavá hlavně zdymadla. Pokud budete mít více času je možno přespat a zakotvit v některém z přístavů a cestu si užít i s dostatečnou rekreací...    
Stojí to za to!     
Vyhledávání