31. Marais Cup 2008 - 7.-14.6.2008

  Marais Cup 2008 - 7.-14.6.2008  

Tak už je to bohužel zase za námi - MARAIS CUP 2008 skončil. 
Pokud jste si všimli, že se závod jmenuje jinak, je to správný postřeh (pojmenován po pořadateli ).   
Další drobné změny byly i v organizaci závodu, ale jinak vše zůstalo při starém. 

Základna: Marina Dalmacija - SUKOŠAN, Asta Charter, molo č. 7 
Lodě: Vektor 361   

Posádky:   
HK- YACHT - Kpt. Petr Horák (Horcl), Ivoš Vaňhara,  Jiřka Adamcová (zdravotnice závodu), Viktor  Králík, Radomír Pech, Lubomír Procházka, Petr Koliáš (skvělý uzený)   
ESA - Kpt. Velbloud Pavel Kejml Dvořák, Ing. (*1968),  Mgr. Miroslav Herůdek, Filip Herůdek,  Radim Hájek, Romney John Laanstra (Kanada), Sergey Polonyankin (Rusko)   
SLIVOVICA  - Kpt. Vladimír Labuda (Veliký Vlad), Grigorij Zahradníček, Blahoslav Zahradníček, Petr Vojta   
KLID PŘED BOUŘÍ - Kpt. Ondřej Labuda, Miroslav Ptáček, Robert Donné, Jiří Husák   
STRIKE No. 1 - Kpt. (Miroslav Labuda v.z.), Michal Krůta, Vlastimil Dvořák, Libor Ferenčák  a doktor MUDr. Petr Hrazdíra     

Výsledky závodu:          

1. Klid před bouří
2. ESA
3. HK-YACHT
4. Slivovice
5. Strike No.1                                

Dovolujeme si Vám závod popsat z pohledu lodi HK-YACHT:      
Brněnská družina tvořená Horclem, Peťou a Liborem vyrazila v pátek ráno, tj. 6.6.2008, takže ještě stihli večírek u ČIČI v Sukošanu (restaurace Laguna). Dle zaručených  zpráv se skupina potulovala i po městečku Sukošan. Zajištění místními orgány nezjištěno. (brňáci jeli přes Slovensko a Maďarsko - cesta je o několik km delší, ale prý příjemná)    Olomoucká skupina jela, až v pátek večer, takže do Sukošanu přibyla, až v sobotu ráno, akorát na otvíračku. (olomoučáci jeli standardní cestou přes Rakousko - cesta v pohodě)    Další postup už byl koordinován společně a nerozlučně. 
  SO - 7.6.2008 - Po snídani u Čiči vyrazila část posádky přebrat loď a druhá skupinka se dál věnovala rekreaci. Přebrání lodě bylo zkomplikováno deštěm, ale vše dopadlo dobře.  Rekreace zbytku posádky (až na Ivoše - „balantinka" je sviňa) dopadla také skvěle. Začalo naloďování.    V průběhu dne přijížděli ostatní posádky, kromě Labuďáků, Ti přiletěli….(prý velice pohodlné - Info možné zde).    Po krátké poradě naše posádka vyplula do základního tábora do zátoky Sabušica na Ugljanu (hned za majákem za mostem). Tam probíhala rekreace a koupání. Jemný deštík. Kotvení na kotvu na cca 5m hloubce (rostliny, písek). V zátoce pouze rodinný domek s molem, jinak klid. 
  NE - 8.6.2008 - tréninkový den. Za pěkného počasí jsme vypluli do městečka Mali Iž pro doplnění zásob, ale přijeli jsme o něco později, takže krám byl zavřenej, tak jsme si alespoň dali pivko v hospůdce na nábřeží. Kotvení na molo, dost vody - příjemné. Potom hurá trénovat. Byla vybrána trasa Mali Iž - Pavlešina (na severu Ugljanu) a zpět do zátoky Sabušica. Vítr nám přál a v 17.00hod jsme kotvili v Sabušici, kde se postupně sjely všechny lodě závodu. Večírek standardní. 
  PO - 9.6.2008 - 1. Etapa - kolem bójí pod ostrůvkem Bisage (kousek od kotviště). Tři kola, objezd bójek zleva.  HK YACHT skončil na 2.místě. 2. etapa zrušena. Potom následoval přejezd na ostrov Iž do městečka Knež na bójky - velice pěkné místo dobře chráněno.    Zde proběhl první večírek v místní restauraci KNEŽ.  Rautík byl velice osvěžující a asi ani místní na něj jen tak brzy nezapomenou.    Začalo to již odjezdem z bójek přes zátoku do hospody. Měli jsme sice motory ke gumovejm člunkům, ale bohužel už ne dost benzínu do nich, takže například Slivovica vyjela, ale v půli cesty jim došel benzín. Naštěstí Petr, kterej odvážel první část naší posádky je dotáhl zpět k lodi. Tam jsme zjistili, že nám benzín došel taky. Proto rozhodl kapitán Slivovice „Veliký Vlad", že pojedeme jeho lodí - rozuměj Vektorem. Po zakotvení před hospodou to někteří komentovali nehezky např….. jakou vlastně Vy ….. máte loď, když tohle je Váš záchranej člun atd.  Jak se jim to však posléze hodilo…    Po úvodním slovu admirála Mirsona, jsme se slušně napapali. Potom někdo dostal skvělej nápad, že každá posádka předvede nějaké hudební číslo (myslím, že to napadlo opět Mirka), no a bylo vymalováno. Estráda jako prase. Zpočátku nesmělé produkce jednotlivých lodí se změnily v hurónský řev všech zúčastněných, včetně „vyklepávání" rytmu do stolů, což bylo samozřejmě slyšet asi až v Zadaru…(pokud vše půjde dobře, bude záznam připraven na DVD od Studia HORCL). A tak dále…J Když už nás měl hospodskej dost, schylovalo se k odjezdu k lodím. Vzhledem k tomu, že nedostatek benzínu trápil skoro všechny lodi, odjížděl „Vlad" jako trajekt. Počet občanů na jeho palubě nezjištěn, ale všechny rozvezl, včetně člunů, které jsme táhli za sebou. K pití se za rozvozu podával „bífítr".   Další události celkem klidné - kromě „čórkařů", ale to se později také později vysvětlilo….. 
  ÚT - 10.6.2008 - ráno jsme přejeli z bójky k hospodě Knež a konečně doplnili zásoby v místním obchůdku.  Potom jsme se chystali na start další etapy. Rozjížďka probíhala v okolí ostrůvků Temesnjak a Mrtovnjak. Tady se podařilo naší posádce při poslední obrátce namotat špatně otěžové lano kosatky na „ráčnu" a museli jsme ho uřezat , tím pádem - poslední místo, byť bylo vykročeno minimálně na druhé. Smůla.    Následovalo opalování a koupání v zátoce Vodenjak. Další rozjížďka byla zrušena pro nedostatek větru.   Přejeli jsme proto k místu včerejšího večírku (hospůdky Knež) a po včerejších zkušenostech s dopravou jsme společně s lodí Slivovica zakotvili na muring přímo před hospodou. K dispozici voda i elektřina. Kotvení proběhlo pouze pod podmínkou, že nebudeme dělat bordel, že se nebudeme koupat nahatí a že vrátíme ukradené lahvičky s olivovým olejem (ale to se, jak psáno výše, vysvětlilo).    Večírek v hospůdce spolu se Slivovicí, bez problémů a ztrát na životech. 
  ST - 11.6.2008 - po snídani jsme vyjeli na místo srazu. Bohužel vítr nám i tentokrát nepřál a proto jsme se jen tak bloncali postrkováni mořskými proudy. Kostelík v Malém Iži jsme viděli tolikrát (skoro pořád), takže se z něj stal nejvýznačnější bod závodu. No jinam nám to na vítr prostě nejelo…. (pozorování delfínů a letadel) Starty baly neustále odkládány, až byl toho dne závod zrušen. Horcl s Ivošem toho využili k rybolovu. Úspěšní byli jako ten vítr a to platí pro celou dobu pobytu. Ryby nět!.    V okamžiku, kdy byl závod zrušen a všichni jeli do Sukošanu na fotbal, tak samozřejmě začalo foukat. Naše posádka toho využila k tréninku na udělala si prohlídku  doků  a vedlejší rybárny v zátokách  Lamjana Vela i Mala. Potom jsme se přesunuli do Kukljice na městské molo. Stání bylo zdarma (nikdo nás nepřišel skásnout). Sledování  fotbalu a následný večírek na lodi. Cca ve 23.00hod Jiřka s Radkem začali péct bramboráky - SUPER!!! Pěkný večírek. 
  ČT - 12.6.2008 - ráno nás vzbudily vlnky, které měla na svědomí přicházející bouřka. Odkotvili jsme a jeli na start, který byl u majáku na ostrově Karatunic za průlivem mezi Ugljanem a Pašmanem. První rozjížďka byla zrušena kvůli tomu, že se posunula bójka umístěná směrem na Pašman. HK-YACHT byl na prvním místě.    Druhá rozjížďka byla naplánovaná tak, že z původní startovní linie mezi majákem a pobřežím Pašmanu se měl zleva obeplout ostron Lavdara a zpět. Rozjížďka byla opět zrušena pro nedostatek větru. HK-YACHT byl opět na prvním místě. No, co se dalo dělat.   Potom za deště a mlhy návrat do Sukošanu. Jiřka si vyzkoušela jaké to je řídit loď v takovém počasí a ještě ke všemu jsme ji nechali „kamarádsky" na palubě samotnou.   Po příjezdu do Sukošanu následoval večírek v restauraci u Tadeho. Vše probíhalo normálně, až na protesty některých členů naší posádky na zrušené závody :-)
  PÁ - 13.6.2008 - Ráno odjezd za most k majáku Karatunic na start další rozjížďky kolem bójek. Byla zhruba stejná jako předposlední. HK-YACHT dojel jako první - konečně!    Další rozjížďka se také opakovala - objezd ostrova Lavdara zleva. HK-YACHT byl sice na otočce pod Lavdarou první, ale potom přestalo foukat a štěstí se od nás odvrátilo, takže jsme přijeli až čtvrtí. Smůla se nám prostě lepila na paty.    Po dojezdu do Sukošanu byly vyhlášeny výsledky a probíhala volná rekreace. 
  SO - 14.6.2008 - předání lodí a odjezd domů.   

  P.S.: Pokud někdo pojedete na lodi VIS - bylo nám účtováno 30,- € z kauce za prasklé zábradlí. Možná jsme to skutečně špatně přebrali. Každopádně si na to dejte pozor!!!     

Měli jsme na první místo, skončili jsme třetí - závod je závod - příští rok to vyhrajeme !!!     
Vyhledávání