34. Freemont Yacht Tour 28.5 - 1.6.2007

  Freemont Yacht Tour 28.5 - 1.6.2007  

  Zdravíme všechny jachtařské přátele ! Dovolujeme se s Vámi podělit o informace z Freemont Yacht Tour 2007 - II. ročník Výsledky: 

1. Sportarena - Miroslav Krejčí (skipper), Luděk Kučera, Milan Vodička, Pavel Horký, Antnín Koukal, Vladimír Kopčány
2. Marais 2 - Ondřej Labuda (skipper), Jiří Husák, Miroslav Herůdek, Filip Herůdek
3. Freemont - Peťa Horák (skipper), Liba Horclová, Viktor Králík, Jiřka Adamcová (zdravotnice závodu)
4. Strike No 1 - Ivo Jambor (skipper), Michal Krůta, Petr Mačenka, Vlastimil Dvořák, Libor Ferenčák
5. Slivovice - Vladimír Labuda (skipper), Grigorij Zahradníček, Bohumil Zahradníček, Jiří Hrabovský, Petr Vojta, Vladimír Polanecký
6. Marais 1 - Roman Šoller (skipper), Robert Donné, Karel Vodák, David Kobylka, Klára Chlupáčková 

Rozhodčí: Mirek Labuda - každý den cestoval na jiné lodi 
Sponzor: Freemont, společnost s ručením omezeným - stavební firma 
Pořadatel: Marais, spol. s r.o. - reklamní agentura 
Mediální podpora: HK-YACHT.com - spolek pro dobrou pařbu a plavbu. 

POPIS ZÁVODU Z POHLEDU LODI FREEMONT: 
 Loď: VEKTOR 361-MLJET (Freemont) 11.2m , r.v. 2001 Charter: ASTA Yachting (Sukošan - marina Dalmacia, mola 6 a 7 - naproti recepce)      cena 2.200,- € - komplet závod, záloha 1.000,- € (vratná), přívěsnej motor (funkční) a úklid v ceně závodu, plachty velmi málo jeté. 
 skipper: Petr Horák číslo licence: No: 29408 
posádka: Viktor Králík, Liba Horáková, Jiřka Adamcová 
  24.5.2007 ČT - Cca v 15.00 hod odjezd olomoucké skupiny z Olomouce směr Brno. V Brně byla oktávka uložena k Horclovi do dílny a přeložena bagáž do Chevroletu. Nutno konstatovat, že byť si říkáme, že budeme brát méně věcí, bude si Horcl muset koupit nové a hlavně větší auto. Nechápu, co s sebou bereme navíc. Odjezd z Brna cca v 17.00 hod. příjemná cesta - žádné fronty. Příjezd do Sukošanu cca v 2.00 hod ráno. Noc na pláži u restaurace Laguna (čiči - podle jedné číšnice "Češi - čiči").
   25.5.2007 PÁ - Ráno večírek u čiči. Poslední člen naší posádky Kefa, kterej měl přijet s brňákama, nám přes SMS oznámil, že nejede. No jeho smůla, takže pojedeme ve stejné sestavě jako loni. Převzetí lodi v Asta Yachtingu - molo číslo 7, večer večírek a super večeře u čiči.
   26.5.2007 SO - Příjezd posádek - průběžný večírek v hospodě u mola. Navečer přejezd pod most mezi Ugljanem a Pašmanem. Večírek pod mostem. Cena stání 100,-Kn. Nešlo to ukecat, výběrčí říkal, že prej ho sleduje ze břehu šéf, ale alespoň jako loni vyvezl odpad.
   27.5.2007 NE - 7.45 hod odjezd z podmostu mezi Ugljanem a Pašmanem směrem na start závodu,kterej má být na ostrově Premuda. Jižní vítr 7-8 BF - hotovina hotová. Na volném moři už to bylo skutečně pro silné povahy, proto jsme to cca v 13.30 hod zapíchli k ostrůvku Tramerka do závětří na kotvu. Cca za v 15.00 hod přijel Marais II. na lodi mají mořskou nemoc, takže bude Jiřkou poskytnuto ošetření. Vítr neustává. V 16,15 hod jsme s Marais II. vyjeli z kotviště na ostrůvku Tramerka a odjeli jsme do výchozího tábora na ostrově Premuda , zátoka Sv. Krijal (Stání na bójích v relativním závětří.) - vítr po cestě byl stále stejný, pouze vlny byly větší. Cestovní rychlost průměrná cca 6 uzlů, v maximech 9-10 uzlů. V noci déšť a bouřka.
   28.5.2007 PO - 1.etapa - 10.20 hod odjezd na startovní linii, v 10.40 hod školení posádek VHF (72 kanál). V 11.00 hod start z linie mezi ostrovem Lutrošnjak a majákem na S straně Premudy. Jelo se po Z straně ostrovů Premuda, Škarda, Ist a Molat. Vítr byl JV o síle cca 5-6 BF, cestovní rychlost průměrně 6-7 uzlů. Křižováním vpřed. Po příjezu do cíle cca v 16.00 hod, který byl tvořen linií mezi majákem na J straně osrova Molat a majákem na ostrově Golac, byl proveden přesun do zátoky Molat, kde bylo zajištěno spaní na muringu. Místní nás ale vyhnali na bójky k ostrůvku Brguljski, protože se zase pro změnu blíží bouře. Byly zjištěny první nedostatky - Marais II. má plnou loď vody, Slivovici nefunguje elektřina, Freemont - ztráta fendru, výměna lana od kosatky, teče do příďové kajuty, Sportarena - špatná hlavní plachta........... V noci déšť a silný vítr. Bójka vydržela.
   29.5.2007 ÚT - 2.etapa - Ráno čekání na servis Asta yachting. Přijeli cca v 10.30 hod. Opravili co mohli a jeli do p…Start 2.etapy byl odložen na 14.00 hod. Trasa byla zkrácena na jedno obeplutí ostrova Zverinac, ze startovní linie mezi Veli a Mali Tun. Cílová linie byla totožná. Jako naschvál vítr moc nefoukal, tak rozhodl víceméně už start. Potom přejezd do městečka Božava na ostrově Dugi Otok. Kotvení namuringu přídí dopředu. Voda, elektřina. při větším počtu lodí, nebo při silném větru špatné manévrování (málo místa).Velmi příjemná hospoda. večírek jak prase na lodi Strike.
   30.5.2007 ST - 3. etapa (navigační) - V 9.00 hod rozdány souřadnice průjezdných bodů. V 10.00 hod start. Start mezi ostrůvkem Magarčič a poloostrůvkem Dumbok na ostrově Dugi Otok, dále podjezd ostrova Rava z J strany, objezd ostrova Iž ze S strany, potom z V strany ostrova Iž k majáku u průplavu mezi Ugljanem a Pašmanem. Cíl je zdolán doplaváním člena posádky na ostrov s majákem. Freemont projel cílem jako třetí cca v 16.50 hod. (konečně tak trochu jachting bez extrémů). Potom přesun do Zadaru, marina Borik. V Boriku stání podélně s molem. Záchod a sprcha mim marinu (přes ulici), dost málo místa. Večer od 20.00 hod večírek v místním restaurantu.
   31.5.2007 ČT - 4a etapa - Vzhledem k včerejšímu večírku, start přeložen na 11.00 hod. Start z linie majáků mezi Starým Zadarem a Sutomiščicí, obrátka na linii Mrljane (na Pašmanu) a majákem za ostrovem Bisaga a zpět. Bezvětří - lovíme vítr. U průlivu mezi Ugljanem a Pašmanem začalo foukat. Vzhledem k časové tísni druhá etapa zrušena. Zpět křižováním. Cíle dosaženo cca v 18.00 hod. Spaní v marině Sutomišcica (už je plně funkční). Večer návštěva restaurantu v marině a průběžný večírek na lodi Freemont.
   1.6.2007 PÁ - 5. etapa - V 10.30 vyhlášena změna trasy. Start v 11.00 hod od majáku v Sukošanu, výjezd na J Ugljanu, objezd ostrůvků Tri Sestrice a za bójkou izolované nebezpečí otočka. Cíl mezi majáky na ostrovech Sestrunj a Rivanj. Silný vítr. Cíle dosaženo křižováním cca v 14.00 hod.Potom přesun do mariny Dalmacia - Sukošan. Vyhlášení výtězů v místním restaurantu "U TADEHO" vedle recepce a závěrečný večírek. 
Celkem ujeto 175,76 NM  
Vyhledávání